Småprat


 Nytt om brannene først. Det drives etterslukking hele tiden og nå har vinden løyet litt på sørsiden, så helikoptrene er i bruk hele dagen. Det er mye skriving om at brannen ved Preveli( som var en egen brann, ikke i forbindelse med den store brannen) ble påsatt. Det sirkulerer en video hvor det er mulig at man ser den som startet brannen. Det deles ut et varmt måltid mat til alle som er med i slukningsarbeidet og hjelp til alle de som har mistet noe i brannen og er evakuert fremdeles.



Det blåser fremdeles sterkt her på øya og på denne siden er det røde flagg hver dag. Allikevel er det alltid noen som skal prøve seg i de store bølgene og mennesker drukner. Livredderne blåser i fløytene sine hele dagen. 

sånn så stranda i Maleme ut i formiddag,

Bussene til og fra byen er overfylte og det er masse folk i havna hele dagen og kvelden. 

turister som har gått av bussen i byen og er på vei til byen og havna,

I går var jeg en tur i byen, vi skulle gjøre klart Tonias soverom som var fullt av flytte kasser som skulle opp på hemsen. Vi fikk kastet mye, gitt bort klær og generelt ryddet opp. Tonia kom med Norwegian 01.00 og pappa Jorgos var der med den store bilen. Hun hadde dette flyttelasset med seg+ hund og katt.


Nå er hun offisielt flyttet hjem til Kreta, Splantzia og rommet hun forlot for 14 år siden. Et nytt kapittel starter. I Norge er de veldig triste for at hun reiste, mens vi gleder oss over å ha henne her. Nå er hun ute med venninner og jeg treffer henne i morgen.

Her er noen bilder fra turen min til byen i går:




 
















Kommentarer

Populære innlegg fra denne bloggen

Brann på Kreta.

Mine tanker om turister og turisme.

Rapport fra de siste dagene.

Maleme

Søndagsprat

Margarites

Småprat

Oppdatering om brannene på Kreta

Syklistene ankommer Platanias!!

Gode råd for en bedre ferie på Kreta.