Midten av februar
Aller først: Tusen takk for alle de rørende god bedring hilsenene jeg har fått den siste tiden, det varmet. Nå er jeg bra og kan se tilbake på det og tenke på hvor heldig jeg er som har små problemer som går over igjen. TUSEN TAKK!!!
Vi er midt i februar og været forandrer seg fra dag til dag. Den ene dagen regner det, neste dag er det strålende sol og varmt, så har vi afrikastøv i luften og kan problemer med vinden som brenner i halsen og vi får støv i øynene. Så regner det igjen og i dag er det vinden som er mest framtredende. Vi hadde 15 grader her i dag, men vinden gjorde at det kjentes kaldere. Det har blåst siden i går, i natt blåste opp til storm her og det var forbud for fergene å forlate Pireus og her ligger det flere store lasteskip ankret opp siden søndag på grunn av vinden.
| lasteskipet skimtes i sjøen, |
Den ene dagen går vi uten jakke, neste dag blåser det og kjennes kaldere, så regner det en hel dag. På mandag hadde vi deilig vær og jeg tok Alex med på tur til lekeplassen og etterpå hilste vi på geitene vi har her i Maleme. I går regnet det hele dagen, så vi var bare inne.
I dag blåser det altså, men er ellers fint vær og her er bildene fra dagens turer:
| våren er på vei, |
| snøen har smeltet igjen |
Jeg ser på OL på laptopen min og det er jo gøy. Morsomt med alle de som vinner så klart, men jeg irriterer meg over disse reporterne som venter seg gull hele tiden. Sølv er et nedelag, gullet glapp, og bronse er jo fint det også!! Nei, det er da flott med alle slags medaljer!! Stakkars mennesker som lever med sånt press. Heldigvis er de fleste som deltar med i de Olympiske Lekene ( de leker altså) og er glade for å få være med på sirkuset, sette sine egne rekorder og har glede av å delta. Når jeg ser norske utøvere som faller om og er så skuffede etter å "bare " komme på 4. plass, eller ikke klare gullet, synes jeg det er trist. Dette gjelder ikke bare norske utøvere selvfølgelig. Synd det blir sånt press på unge mennesker som driver med eliteidrett. Men, jeg koser meg som sagt.
Som jeg skrev har fergene ligget værfaste, men de fikk klarsignal klokken 12 i dag til å seile igjen. Dette er jo et vanlig fenomen her i landet og som forventet, men ekstremt irriterende for dem som skulle med fergene og må vente på ubestemt tid på avgang. Folk har jo ting de skal som må utsettes og alle som kjører grønnsaker til fastlandet med fergene, blir nervøse for hvor lenge de må vente med traileren full av tomater eller appelsiner f.eks.
Nå har jeg sett skiskyting, tent opp i pelletovnen og mørket senker seg ute. Vinden kommer til å løye og morgendagen ser ut til å bli bra her hos oss. Jeg ønsker alle en fin kveld og en god uke videre hvor dere enn måtte befinne dere. Tusen takk for at dere gidder lese bloggen og å komme med så mange positive tilbakemeldinger!! Det gjør at jeg ønsker å fortsette å skrive.

Kommentarer
Legg inn en kommentar